Šī vietne izmanto sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Par pulksteņu ūdensizturību

Ja paskatīsieties uz pulksteņa mugurējo vāciņu, uz tā redzēsiet uzrakstu "water resistant", kā arī norādi par statisko spiedienu un mērvienību – tas informē par to, cik labi rokas pulkstenis ir aizsargāts. Pirms šāds marķējums nokļūst uz korpusa, izstrādātais modelis iztur vairākas pārbaudes saskaņā ar starptautiskā standarta ISO 2281 prasībām.

 

Pārbaudes laikā laboratorijā pulksteni pakļauj statiska spiediena ietekmei. Visizplatītākie spiediena apzīmējumi ir metri (m), bāri (BAR) vai atmosfēras (ATM).

 

Uzraksts WR 30 meters (Water resistance 30 meters) uz pulksteņa korpusa nebūt nenozīmē, ka ar šādu pulksteni var ienirt 30 metru dziļumā. Neskatoties uz to, ka pulkstenis šādos apstākļos var palikt neskarts uz īsu brīdi, agri vai vēlu tas tomēr ielaidīs ūdeni korpusa iekšpusē. Tāpat uzraksts "Water resistant" (ūdensizturīgs) nenozīmē, ka jūs varat peldēt ar šo pulksteni. Šādu pulksteni nesabojāsiet tikai no īslaicīgas nejaušas saskares ar ūdeni (piemēram, mazgājot rokas).

 

Ūdensizturība Pieļaujama lietošana
WR
Water Resist
Water Resistant
Pulkstenis ar tādu ūdensizturības līmeni (1 atmosfēra) nav piemērots niršanai ūdenī. Šādi pulksteņi ir pasargāti tikai no nejaušiem ūdens pilieniem.
WR 30 Meters
WR 100 Feet
WR 3 ATM
WR 3 BAR
WR 30 M
Ūdensizturība, kas pasargā pulksteni no nejaušas ūdens vai lietus šļakatām. Ar šādu pulksteni nevar peldēt un nirt.
WR 50 Meters
WR 165 Feet
WR 5 ATM
WR 5 BAR
WR 50 M
Pulksteņi ar šādu ūdensizturības līmeni ir pielāgoti ikdienas saskarei ar ūdeni, piemēram: mazgājot rokas utt. Peldēšana ar šādu pulksteni nav ieteicama, un vēlams pēc iespējas samazināt ūdens iedarbību.
WR 100 Meters
WR 330 Feet
WR 10 ATM
WR 10 BAR
WR 100 M
Ar šādu ūdensizturīgu pulksteni drīkst peldēties, taču no niršanas joprojām labāk izvairīties.
WR 200 Meters
WR 660 Feet
WR 20 ATM
WR 20 BAR
WR 200 M
Šo ūdensizturīgo pulksteni var izmantot ūdens sporta veidiem, peldēšanai un snorkelēšanai. Tomēr nav ieteicams nirt dziļāk par 10 metriem.
WR 300 Meters
WR 990 Feet
WR 30 ATM
WR 30 BAR
WR 300 M
Pulkstenis ir piemērots profesionālai niršanai ar akvalangu.